Online Whatsapp

Antera Ağız ve Diş Sağlığı - Blog

Evde diş ağrısına ne iyi gelir? Antalya

Evde diş ağrısı nasıl geçer?

Diş ağrısını dindirmeye çalışmak dişteki sorunun ilerlemesine neden olur. Bu nedenle diş ağrısı yaşıyorsanız hemen Antalya Antera Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimize başvurmalısınız. Diş hekimi randevunuza kadar evde diş ağrısı için çözüm arıyorsanız, bu yazımızda geçen evde diş ağrısına iyi gelebilecek yöntemleri deneyebilirsiniz.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Antalya

Ofis Tipi Diş Beyazlatma Nedir?

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi klinik ortamında hekim tarafından uygulanabilen ev tipi diş beyazlatmaya göre daha kısa sürede sonuç veren diş beyazlatma yöntemidir. Ev tipi beyazlatmada olduğu gibi beyazlatma işlemine etki edecek diş taşlar vs. gibi olumsuzluklar ortadan kaldırılmalıdır.

Estetik Diş Hekimliği Antalya

Estetik Diş Hekimliği

Diş tedavileri ve dental uygulamalar tedavi amaçlı ve estetik amaçlı yapılabilir. Estetik Diş Hekimliği, tamamen mükemmel bir gülüşe sahip olmak için yapılan çeşitli prosedürleri içermektedir. Bonding, diş beyazlatma, lamina (veneers), dişeti estetiği, ortodonti ve diş protezleri gibi estetik tedaviler, bu branşın kapsadığı tedavilerdir.

Zirkonya Kaplama Antalya

Zirkonya

Zirkonya, bir zirkonyum alaşımı yani zirkonyum oksitten oluşan bir altyapıya porselen uygulanarak eksik diş dokusunun yerine yapılan bir tedavidir. Gelişen teknoloji ile birlikte artan estetik beklenti, diş hekimliğinde yeni maddelerin kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur.

Lamine Kaplama Diş Antalya

Lamine

Estetik diş tedavisi tekniklerinden biri olan lamine kaplama tedavisi, halk dilinde yaprak kaplama anlamına gelir. Lamine kaplamalar diğer kaplama çeşitlerine göre daha incedir ve mevcut dişlerde yapılan kesme – törpüleme – inceltme aşamaları daha düşüktür.

İmplant diş nedir?

Dental İmplant Nedir ?

Günümüzde kaybedilen dişlerin fonksiyon ve estetiğinin tekrar yeniden hastaya kazandırılmasında en çok tercih edilen tedavi seçeneği haline gelen dental implantlar; titanyum materyalinden yapılan yapay diş kökleridir.

20'lik Diş Çekimi Antalya

20'lik Diş Çekimi

Yirmilik dişlerin sorunsuzca sürmesi için çenede yeterli alan yoksa diş tamamen gömülü ya da yarı gömülü şekilde kalır. Bu durum ağrı, şişlik, kızarıklık, enfeksiyon gibi sorunlara neden olabilir.

Diş Beyazlatmada 4 Yöntem Antalya

Diş Beyazlatmada 4 Yöntem

Herkes sağlıklı bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Gülüşü ve konuşması sırasında göz alıcı beyazlıktaki dişleri ile hatırda kalmak ister. Diş fırçalamak diş ipi kullanmak düzenli diş hekimi kontrolleri yaptırmak arzu edilen kadar beyaz dişlere sahip olmayı garantilemez. Ağız ve diş sağlığı iyi...