Online Whatsapp

Doktorlarımız

Endodonti Uzmanı Uzm.Dt. Tuna YOLÜÇ

Endodonti Uzmanı

Uzm.Dt. Tuna YOLÜÇ


Kişisel Bilgiler

Basketbol, boks sporlarıyla ilgilenmekte ve bilgisayar teknolojileri ve doğa yürüyüşleri özel ilgi alanlarındandır.


Eğitim Bilgileri

1991 yılında Manisa’da doğmuştur. Cumhuriyet ilk ve ortaokulu sonrasında İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2011 yılında Ege Üniveristesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans ve sonrasında 2018 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Endodonti Anabilim dalında uzmanlık eğitimine araştırma görevlisi olarak başlamıştır. Uzmanlık eğitimi süresince Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalımda rotasyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Seçilmiş Bir Türk Popülasyonunda Koronal-Periapikal durum, Kök Kanalları ve Kök Kanal Dolgu Kalitesinin Değerlendirilmesi; Bir Retrospektif KIBT Çalışması konulu uzmanlık teziyle 2022 yılında Endodonti dalında uzmanlığını almıştır.

2022-2024 yılları arasında çeşitli özel kliniklerde Endodontist olarak çalışmıştır. 2024’den itibaren Antera Diş Kliniği’nde görev yapmaya başlamıştır.

Kök kanal tedavisi, kök kanal tedavisinin yenilenmesi, direkt ve indirekt kuafaj, biyouyumlu materyallerin kullanımı, fiber post destekli restorasyonlar ve kompozit restorasyonlar üzerine çalışmaktadır.