Online Whatsapp

Doktorlarımız

Uzm. Dr. Dt. İlker BACAKSIZ

Protez Uzmanı

Uzm. Dr. Dt. İlker BACAKSIZ


Kişisel Bilgiler

Mesleğinden arta kalan zamanlarda seyahat, fotoğrafçılık ve doğa sporlarıyla (yamaç paraşütü) ilgilenen Dr. İlker Bacaksız evil ve bir çocuk babsıdır.


Eğitim Bilgileri

1980 yılında Rize’de doğmuştur. Antalya Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nu bitirdikten sonra Antalya Anadolu Lisesi’nde ortaokul ve Lise Eğitimini tamamlamıştır. 1998 yılında lisans eğitimine başladığı Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 2005 yılında Protetik Diş Tedavisi (Protez) bölümünde doktora öğrencisi/araştırma görevlisi olarak akademik hayata adım atmışır. 2011 yılında Lazer kullanarak, İmplant üstü barların pasif uyumunu değerlendirdiği teziyle bilim doktoru unvanını almıştır. Yine aynı yıl sağlık bakanlığından Protez Uzmanlığı’nı tescil ettirdikten sonra Ankara’da özel kliniklerde çalışmaya başlamıştır. 2013 yılı Kasım ayından itibaren kurucusu olduğu Antera Diş Kliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Özellikle butik(kişiye özel) ve estetik diş hekimliği alanlarında çalışmalarını yürüten Dr.İlker Bacaksız, gülüş tasarımı, porselen lamina uygulamaları, bonding, zirkonyum ve pembe estetik uygulamaları konularında çalışmaktadır.

Aynı zamanda porselen lamina uygulamaları konusunda ulusal toplantılara konuşmacı olarak katılmakta ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Dr. İlker Bacaksız halen Uluslararası İmplantoloji Vakfının Antalya Çalışma Kulübü başkanlığını yürütmekte olup, Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneğini üyesi, estetik diş hekimliği alanında üst düzey hekimlerin bir araya geldiği TRQUOİSE calışma kulübünün de kurucu üyesidir.