Online Whatsapp

Doktorlarımız

Dt. Emine İKİZ

Diş Protez Uzmanı

Dt. Emine İKİZ


Kişisel Bilgiler

Dr.Emine İkiz seyahat, sualtı sporları, dağcılık ve doğa sporları ile ilgilenmektedir.


Eğitim Bilgileri

1995 yılında İskenderun’da doğmuştur. Mehmet Akif İlköğretim Okulu’ndan sonrasında Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nden mezun olup, 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans ve sonrasında 2019 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi/Gülhane Yerleşkesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim dalında Uzmanlık eğitimine araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

Değişen Kalınlıklarda Co-Cr Dental Metal Altyapılarda Üretim Yöntemi, Bağlantı Ajanı Kullanımı ve Farklı Soğutma Protokollerinin Seramik Bağlantısına Etkisi adlı teziyle 2022 yılında Protetik Diş Tedavisi dalında uzmanlığını almıştır. Bir çok ülkede eğitim ve kongrelere katılmıştır.

Özellikle butik (kişiye özel)ve estetik diş hekimliği alanlarında çalışmalarını yürüten Dr. Emine İkiz ,dijital gülüş tasarımı,porselen lamina tedavisi,implant üzeri protezler,zirkonyum ve pembe estetik uygulamaları alanında da çalışmaktadır.

2023 Temmuz ayından itibaren Protetik Diş Tedavisi uzmanı olarak Antera Diş Kliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.